Kiedyś szczytem marzeń kierowcy był po prostu radioodtwarzacz, dzięki któremu słuchał on muzyki radiowej, ewentualnie woził ze sobą zestaw ulubionych kaset magnetofonowych.

Później przyszedł czas na odtwarzacze płyt CD bądź MP3. Dziś coraz więcej osób rozważa zakup tak zwanej stacji multimedialnej, stanowiącej dosłownie centrum informacji oraz rozrywki. 

Błyskawiczny rozwój technologii sprawił, że zapewne każdy sklep z car audio ma w swojej ofercie takie bogato wyposażone urządzenia, umożliwiające nie tylko słuchanie dużej liczby stacji radiowych, ale także odtwarzanie plików muzycznych w różnych formatach - AAC, MP3, WAV, WMA oraz plików video i graficznych.

Dodatkowo do stacji podłączyć można na przykład kamerę cofania, iPod, iPhone. Modeli jest mnóstwo i różnią się one funkcjami i możliwościami. Jedne mają wbudowany napęd CD/DVD, inne nie. Wszystko zależy od ceny oraz producenta. Jeśli chodzi o stacje multimedialne, na pewno warto zainwestować w sprzęt znanych, renomowanych producentów, co stanowi gwarancję jego trwałości i niezawodności na długi czas, nie mówiąc już o jakości dźwięku i obrazu.
W odróżnieniu od standardowego rozmiaru radioodtwarzacza w wielu samochodach, radio samochodowe 2din dostępne na stronie https://radiocar24.pl/radia-samochodowe-2-din z systemem android potrzebuje dwa razy więcej przestrzeni. 
Na środkowej konsoli auta zajmuje dwa razy więcej miejsca, gdyż jest wyższe. Powszechnie stosuje się takie jednostki w autach azjatyckich, na przykład w maździe, kia oraz subaru. Ale auta w Europie też coraz częściej posiadają tę opcję.

Fotografie:

stacje multimedialne

sklep z car audio

radio samochodowe 2din z systemem android