Mając własne ukochane auto, dbamy o nie jak o żonę i stale pakujemy w nie nasze pieniądze.

Dobrze utrzymany samochód, zawsze jest w cenie i z łatwością możemy je sprzedać w dobrej, atrakcyjnej cenie. 
Wiadomo też, że musimy robić badania techniczne pojazdów, które są obowiązkowe i stanowią podstawę do poruszania się po naszych drogach. Takie badania przeprowadza okręgowa stacja kontroli pojazdów. Nie kosztują one zbyt wiele, ale co jakiś czas kwota opłaty się zmienia. Tak jak zmieniają się ceny za bilety, alkohol, paliwo, papierosy, czy różne abonamenty. 
Jeżeli nasz samochód jest dobrze utrzymany, nie mamy czego się bać i pewnie pozytywnie przejdzie badania techniczne. Mając jednak stare auto, złom ściągany z Niemiec lub Belgii, możemy mieć pewne problemy z takimi badaniami. Diagnosta nie podbije nam badań, ale będziemy mieli czas na naprawę wszystkich usterek. 

Wiadomo, może to być wyciek paliwa, słabe hamulce, zużyty bęben, krzywe osie, lub problemy z silnikiem i elektrodą. Przeglądy samochodów robi się co pewien czas, właśnie po to, aby być na bieżąco ze wszystkimi wadami i uszkodzeniami aut. Po to, aby je wyeliminować i jeździć bezpiecznie, za granicę, do ciepłych krajów, na północ do nieco zimniejszych krajów, do dalekiej Mongolii, Kazachstanu, Singapuru, do niebezpiecznej Turcji i Iranu, do pięknych Włoch i mafijnej Sycylii, na kresy syberyjskie, w góry alpejskie, nad morze północne, do lasu na grzyby, nad wodę na ryby i nawet daleko, daleko w siną dal, tam gdzie oczy poniosą.
Chcesz sprawdzić auto? Odwiedź stację pod adresem https://motoryzacja.dekra.pl/

Fotografie:

badania techniczne pojazdów

okręgowa stacja kontroli pojazdów

przeglądy samochodów